litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

What is similar about why congress and the courts informally change the constitution? How do their methods changing the constitution vary?
why was a church in a manor
The Tuatha Dé Dannan had recently descended upon Ireland’s emerald shores. Their name means “tribe of the gods,” and gods they were. The Tuatha Dé Dannan came t
If the heterotrophs in level 2 of a trophic pyramid produce 20,000 kilograms of biomass, how much energy did the autotrophs produce? A 20 kg B 200 kg C 2,000
math....plz help meee
Betty says that 90% of 180 days in 200 days. Is her answer reasonable
SOMEONE HELP PLEASE QUICK!! For the following system, if you isolated x in the second equation to use the Substitution Method, what expression would you substit
is 95.2*10^-4 correctly written in scientific notation
Which of these locations is NOT a main-oil producing region for the United States? A. Alaska B. Texas C. The Gulf of Mexico D. Idaho
Some animals can produce a potassium ion concentration inside their cells that is twenty times greater than that of their environment. This ion concentration gr