jaaelynnk
jaaelynnk jaaelynnk
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one half dozen donuts cost $3.84. What’s is the price of one donut

Respuesta :

caronhorton
caronhorton caronhorton
  • 02-11-2020

Answer: 0 .64 cents

Step-by-step explanation:

3.84 divided by 6 equals 0.64

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of the relative pronoun in the clause? Anyone who reads the science section of the newspaper knows about the latest discoveries. A.
Riddle: How many seconds are there in one year?
What is the correct procedure for students to follow if a chemical is spilled?
Which describes the role of sunlight in chemical reactions?
Twelve boys collected 16 aluminum cans each. Fifteen girls collected 14 aluminum cans each. How many more cans did the girls collect than boys?
Apa tujuan dibentuknya pakta warsawa
How does gas produced by photosynthesis is recycled in nature
Supply either a synonym(S) or an antonyms(A) for each of the words below: multiple, to love, powerful, greediness, to dwell, internal, inside, helpful, to start
6 Neighbors share 4 pieces equally
True or False- The real Plymouth rock is cracked: