bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

1. Explain vegetative reproduction?
How does the federal government fund the yearly budget? It borrows money by selling bonds and takes in tax revenue. It borrows money by buying bonds and prints
2. Her nose is beautiful change into past form​
HELP PLSSSSSSS T-T How does Climatic Conditions prove Continental drift?
what does gram mean in rabi season
thế lực nắm quyền ở đất nước nhật bản nửa đầu thế kỉ xix
How does family and cultural diversity enrich and affect personal health behaviors? Discuss at least 5 ways.
Công ty ABC đề ra chính sách bán chịu như sau: ngay sau khi nhận hàng khách hàng phải trả ngay 30% giá bán trả góp, số tiền còn lại sẽ trả dần 12 lần đều nhau t
How can I show my work on these answers 31x 7. 29x4
who pitched the only perfect game in world series history?