willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

How does the type of bedrock affect groundwater
In a hydrogen fuel cell, hydrogen gas and oxygen gas are combined to form water. write the balanced chemical equation describing this reaction (using lowest who
What is the sum of the two expressions?
Please help with 23!! I'm so confused
Where are oxytocin and antidiuretic hormone (adh stored?
Please help on this sorry I have tryed
Salvador is 66 inches tall and weighs 200 pounds. Which diet would be best for Salvador to ensure he's at a healthy weight? a diet with a balance of food
Viscosity is a measure of a fluid's ____ due to ______. (1 point) resistance to flow; attraction between particles adhesive forces; strong bonds average kinetic
hai pplz plz help me im helping my brother thxxx :)
Answer to this question please? :)