barbaraalaniz08 barbaraalaniz08
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sally bought six pencils and three folders for 3.90. Henry bought two pencils and five folders for 3.30. Eric wants to buy the same pencils and folders, but only has .85. What can Eric buy

Respuesta :

aunghtetarkar2006 aunghtetarkar2006
  • 03-11-2020
He can buy 500 pencils
Answer Link

Otras preguntas

Uppose a popular fm radio station broadcasts radio waves with a frequency of 105. mhz . calculate the wavelength of these radio waves. round your answer to 3 si
Please help this is urgent!! list the cubes of the numbers from 1‒6, and 10. Then write the cube roots of each cube.
Deforestation in europe is the result of
If 1/3 of a number is N then 5/6 of the number is A=1.2n B=2.5n C=3n D=None of these
I need help with this question?????
Add: 1⁄2 + 2⁄5 + 1⁄4 =
In 2013, how much energy used by the human population came from renewable resources?
What is a legend told about George Washington? When and where was he born? What was his social class? What was he like as a youth? What profession did he pursue
Have no idea helppppppppppp
The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans