pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

When media producers create texts for specific audiences, they are _____ their media. A. influencing B. targeting C. biasing D. criticizing
give an example of 4 type of movable joint and describe the type of action which the joint permits.
35tens = _hundred_ tens
How did latin americans view Wilson's "moral imperialism"?
Rome was strongly influenced by the culture of the
Which of the following heroes was conceived by a drop of buffalo blood? B. Odin C. Buddha D. Kutoyis
Galileo was persecuted by the catholic church for his ideas about the solar system. TRUE OR FALSE?
A container holds 5L of fluid. Does it hold more than or less than 500mL of fluid
The students who had the flu had a(n) _____ reason for missing school. They normally have perfect attendance, and their absence that day was a(n) _____ A. unjus
What job did Mark Twain hold as a young man? a. He was a professional singer. b. He was a police officer. c. He was a steamboat pilot. d. He was a cotton farme