C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

Please help! I will mark as brainliest IF answer is right. <3
HELP PLEASE I HAVE NO IDEA OF WHAT TO DO!!!!!
PLEASE HELP 50 POINTS
Does healthcare affect your family or your community
how do most people get their news?
An 8th grader put $500 into a savings plan that pays 3.75% simple interest. If no additional investment is made into the savings account, how much accumulated i
write in standrad form of 300
for the problem, (2 x 4 ) x 7 do you get the same final answer if you start with the first 2 numbers as you do if you start with the last 2 numbers?
what is the missing number if the median is 25 and the range is 7. 25,29,23,26...
Fill in the Blanks: 1. Fractions having different denominators are called 2. Two fractions are if the product of the numerator of the first and the denominator