angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

The Thirteenth Amendment was an extension of the policy begun by which of these?
I need help with #4 I will give brainliest
7b / b (when b = 2) ANswer please
complete the chart which one of these clues help you understand what case means
Calculate the percent: 9% of 124
The Associated Press sued ___________ for copyright infringement and won. A. Headline News B. All Headline News C. CNN D. MSNBC
Can you guys help me out this is past due...???​
Which sentence needs a semicolon added to it? A) Jonathan will happily go see a horror movie Janet is terrified of them though. Not getting the job was disheart
help asap please !! math
Why was their some hesitancy to annex Texas into the United States initially? What President campaigned on annexing Texas?