shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true regarding units of geologic time? a. Eras are divided into epochs; epochs are divided into periods. b. Epochs are divided into
To play with matches is wrong. How does the infinitive function in the sentence?
what is the difference between pulmonary circulation and systemic circulation in the cardiovascular system?
three friends are selling items at a bake sale. May makes $23.25 selling bread Inez sells gift baskets and make 100 times as much as May. Jo sells pies and make
Which of the following study topics would use APA formatting?
Square:plane::cube: complete this analogy
The relationship between newspaper readers and newspapers is most like that of _____.
solve each equation for the given variable -2x+5y=12 for y '
Which one of the following descriptions best describes horizontal irrigation? A)the economic development of the American West be when the government controls th
What were the townshend acts? Why did parliament pass them?