jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the phenotype frequency? A. The number of different traits an organism has B. The distribution of traits in a population C. The total number of genes i
Samuel is looking at the floor plan of his house to determine how much carpet he needs to buy for his basement. Based on the floor plan of his basement, how
Mrs sharp sells cars she gets a 4% commission on all sales how much commission would she earn on a car that sells for $35,000
A triangle has side lengths of 15, 20, and 25. What type of triangle is it?a.) rightb.) equiangularc.) acuted.) obtuse​
A person becomes the leader of a democracy by A) taking power by force. B) being elected by popular vote. C) being the first-born child of the previous leader.
How do carbon-12 and carbon-13 differ? Select all that apply. They have different amounts of neutrons. They have different amounts of electrons. They have di
Middle-aged adults are involved in fewer automobile accidents than younger people because __________.
Please Help Me On This!! 50 Points
Need help ASAP!! (Geometry) *Attachments*
Mary and her sister mona decide to rent a paddleboat for 2 hours at a total cost of $25 which statement describes the relationship