rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The mean of a set of data is 45 years. Find the missing numbers in the data set {40, 45, 48, ?, 54, ?, 45}. Explain the method or strategy you used.
A material that is not easily scratched is _____. tough strong hard elastic
5. How did the reforms of Deng Xiaoping help China A. China maintained its dedication to communism B. China continued the Cultural Revolution. C. China became a
A rubber ball contains 5.70*10⁻¹ dm³ of gas at a pressure of 1.05 atm. What volume will the gas occupy at 7.47 atm?
What are the current policies around guns in America at the moment?
please help with these two questions
Expand the expression and combine like terms: 2(−14+r)−(−3r−5)
Help me please, I really struggle with graphs
Which statement about the importance of Cuba's geographic location is true? A. American planes crossing the Atlantic would have to fly through Cuban airspac
which of the following statements is TRUE about the benefits of aerobic exercise and type 2 diabetes?A. Aerobic exercises can cure type 2 diabetes.B. Aerobic ex