yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

Which point of view is used in this passage? George hurried into the train station, anxious to catch the last train of the night. If I don't make it, he thought
B Which of the statements is true about the polygons below E D 120 degrees C 90 90 60 60 120 degrees 90 90 F D Polygon A Polygon B A. It is possible to circumsc
Find point Z that partitions the directed line segment XY in the ratio of 2:1 where X(1, 2) and Y(7, 5). Show all steps. !BRAINLIEST AND 5 STARS TO BEST ANSWER
1. Analyze financial statements. 2. Transfer journal entries to ledger 3. Prepare the financial statements. 4. Record transactions in journals. 5. Take a trial
please answer the question below, will give brainliest to first answer :)
Please help me with this!​
A farmer sells 8.2 kilograms of apples and pears at the farmer's market. 1/4 of this weight is apples, and the rest is pears. How many kilograms of pears did s
After reading a passage, what might be a good way to make sure you understand what you have read? a. reread the passage until you understand c. locate key words
Which surface attaches to the underlying epithelial cells or deeper tissues?.
The purpose of this assignment is to create a multimedia presentation to convince a group of your peers to join you in taking a stand in an important global iss