ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What was a historical significance of the election of Andrew Young as mayor of Atlanta? A) An African Amercian was elected mayor of a major city in the Deep Sou
what is an algebraic expression that has no like terms and no parentheses is in this form
In a survey of 300 voters, 68 said that they voted for Candidate A. How many voters can Candidate A expect to receive if the population of the town is 10,00
A building is 2 ft from a 9-foot fence that surrounds the property. A worker wants to wash a window in the building that is 13 feet from the ground. He plans to
Min Jee is renovating a house. The living room is a rectangle 22 2/3 feet long and 17 1/4 feet wide. Min Jee wants to put in new flooring in the living room. T
2 Quarts 2 Liters __is larger than___ ( about __cups larger) explain how you did this
what is 7/10 simplified?
Carly made a coaster for her juice cup. The dimensions are 9/10 for length and width. What is the area of Carly's coaster if it's shaped like a square?
what is 0.8-0.5/5+0.2
The purpose of nervous tissue is A. movement. B. support. C. protection. D. communication I cant find the answer in my book! help?