talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

In 2009 the federal excise tax on cigarettes was raised. In response, the CDC noted that "... because low-income groups are more responsive to price increases,
Lena buys 3 cans of soft drinks and 5 sandwiches for a picnic . Patrick buys 9 cans of soft drinks and 10 sandwiches for the same picnic . Let c be the cost of
Orographic lifting refers to Group of answer choices a.convection stimulated principally by local heating b. lifting along the edges of conflicting air masses c
would you have considered settling on the Texas frontier during this era ? why or why not​
A spring on a horizontal surface can be stretched and held 0.5 m from its equilibrium position with a force of 60 N. a. How much work is done in stretching the
Caroline is making some table decorations. Each decoration is made from a candle and a holder. Caroline buys some candles and some holders each in packs. There
A rhino can run at speeds of about 28 miles per hour. What is that speed in feet per second, to the nearest whole number? (Remember, there are 5280 feet in a mi
Come, archers, learn the news I tell To the honour of your art, The Scottish King at Flodden fell By the point of an English dart; Though Fire and Pike did wond
Lines that are tangent to a circle are
what is 7% as a number?