agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5. Was there a provision for the Federal government in the articles of confederation?
During the colonial era, South African society became divided based on O caste. O class. O gender Orace.
Expand each expression. ln (2x)4
Why were educational opportunities limited in the Roman Empire? Schools were destroyed during the civil wars. Schools were for the wealthy, according to the law
Cite the elements used by Rosa parks and her memorial and those used by Rita dove in her poem
PLEASE HELP!!!!Brahma the Creator, Vishnu the Preserver, and Shiva the Destroyer wereQuestion 15 options:writers of the VedasBrahminschief Hindu godsuntouchable
Solve the equation for all values of x by completing the square. Irrational x^2+15=-10x
Which gives the solutions to this inequality? 5j + 3 > 18
What is the value of 4 in the number 27.43?​
Based on the chart, which of the following is true? Unemployment rates for the Albuquerque area Unemployment rates for the Albuquerque area, selected area count