Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

if a train is going 8 miles for every 6 minutes how far will he go in 15 minutes
Help me please!! I don't understand how to do this!!
how do i solve 4^x=32?​
NEED HELP ASAP Solve for C. a(c-b)=d A. c=ab − da B.c=d + aba C. c=d − aba D. c=d − abb
How far does a car move when it travels 50 miles an hour for 4 hours?
write an algebraic expression to represent each phrase: a. 4 more 7 times a number b. 4 more than a number, then multiply the result by 7
Help!!!! select one of the factors of x^3y^2+8xy^2+5x^2+40. A. (xy^2+5) B. (X^2+4) C. (Xy^2-5) D. (X^2-8)
a knit top costs $27. Amber says she will pay $81 for 3 tops
34. What type of volcano is large and has a low slope, such as Hawaiian volcanoes? A. Caldera B. Cinder cone C. Composite volcano D. Pluton E. Shield volcano
julia is putting together bag of 45 blocks. if she wants the probability of choosing a red block to be 1/5 how many red blocks julia put in the bag?