lilian46
lilian46 lilian46
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help please.........................

Help please class=

Respuesta :

Trujilloamy96
Trujilloamy96 Trujilloamy96
  • 03-12-2020

Total Cost/Price including ST: $37.80

all together: $45.36

Answer Link
AliOlmedo AliOlmedo
  • 03-12-2020

Answer:

$44.80

Step-by-step explanation:

35* 0.08= $2.80

35* 0.2 = $7

35+7+2.80= 44.80

Answer Link

Otras preguntas

Starting at home, Omar traveled uphill to the gift store for 3 0 30 minutes at just 1 0 10 mph. He then traveled back home along the same path downhill at a spe
if f(x)=0.5^x+1, evaluate f(-2).
Wordly Wise book 9, exercise 7C. Complete the analogies by selecting the pair of words whose relationship most resembles the relationship of the pair in capital
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST
Anyone wanna help????? Please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Emily just hired a new employee to work in your bakeshop. In one hour the employee burned 650 chocolate chip cookies. If this represented 13% of the day’s produ
Which of the following sentences best summarizes the purpose of the excerpt? It tells the audience exactly what will happen at the end of the play. It reveals
From her home, Darcy travels due north. She then turns east and travels for 15 miles to reach her destination. At this point, measuring in a straight line, she
In a narrative how would you write a sentence.
Please help it’s very important!!!!!!!!!