estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

what areas did Arab armies conquer?
Determine the quantity of work done when a crane lifts a 100-N block from 2 m above the ground to 6 m above the ground. A. 100 J B. 200 J C. 400 J D. 600 J
what is the part of speech for unanimous
What Chinese dynasty rebuilt the city of beijing?
Which supports the hypothesis that life has changed over time? A. The atmosphere from today and years ago is different. B. The length of a giraffe's neck is lon
A skateboarder on a half-pipe changes his velocity from 6.0 m/s forwards to 4.0 m/s backward in 5.0 s. What is the acceleration of the skateboarder?
How did European conquerors meet their need for labor on sugar plantations? A. They bought new machines that did much of the work. B. They brought enslaved Afri
What is 16.403 round to the nearest tenth?
Thelma spent 1/6 of her weekly allowance on dog toys, 1/4 on a dog collar, and 1/3 on dog food. What fraction of her weekly allowance is left?
Fossil sponges are among the oldest known animal fossils. true or false