Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The distinction between a normal and an inferior good is ...
30,000 increased by 26 2/3%
Karen will divide her garden into equal parts. She will plant corn in 8/12 of the garden. What is the lowest number of parts she can divide her garden into?
when y’all answer can y’all explain too !
Jane moves from a house with 71 square feet of closet space to an apartment with 45.44 square feet of closet space. What is the percentage decrease of Jane’s cl
what was the procedure by which case united states vs lopez went to court
Which inequality has a dashed boundary line when graphed ?
What is wong with this sentence Cameron, who has an extreme and unreasonable suspicion of other people and their motives, suffers from paranoia which is a psych
What are synonyms for the word “mechanical”?
please help me asap