JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Develop a C program that calculates the final score and the average score for a student from his/her (1)class participation, (2) test, (3) assignment, (4) exa
What are the citizens of Louisiana dissolving themselves of?
HURRY MATH QUIZ From the list, which terms are like 5x?
Françoise va à la ________. Elle a besoin de cahiers et un stylo pour l'école. épicerie poste papeterie quincaillerie
What is the Voter Registration Act and how does it affect Gerrymandering?
Part A Exercise 1 Circle I if the sentences have intransitive verbs. Circle T if the sentences have transitive verbs. 1. We ate the whole pie. T 2. The boy fini
If the function f is given by f(x)=2x2−4, then which of the following represents the value of c such that f(c)=28? Select one: A. 0 B. 2 C. 4 D. 8
CIVICS Why did many African Americans move north to cities?
*specific heat of tin: 230 | specific heat of carbon: 709* Which will provide more thermal energy and why? 2 kg of tin at 50 C or 2 kg of carbon at 50 C
please help .......Damien wants to study the effect on a material’s elasticity after it is submerged in water for varying durations. What type of graphical tool