TheEarthClubProgram TheEarthClubProgram
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 77.25. What is the unit price.

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 04-01-2021

Answer: $25.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
melxkhx
melxkhx melxkhx
  • 04-01-2021
It’s $25.75
U will have to divide 77.25/3 to find your answer per scarf and it will give you $25.75
Answer Link

Otras preguntas

write a paragraph on how society come into existence​
11. Why did President Wilson order that American soldiers were to fight in separate units under American command? A. He wanted to position the U.S. to influence
"SIMPLE PRESENT AND CONTINUOUS PRESENT"I (hang out) with my friends every weekend, but this weekend I (visit) my cousins in London.​
Solve for congruent triangles
what is the suitable preposition { my children are not dependent ____ me anymore } ?
Write about your birthday gift​
How many solutions are there to the equation below? 9(x – 4) = 9x – 33
the correct answer please​
when is the population of a country counted, yearly, annually, daily.​
PLS HELP QUICK I WILL GIVE YOU BRAINLIEST: Given that angle abc=70° and angle bcd=110°. Is it possible (consider all cases): That line AB intersects line CD?