rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Meat is a rich source of Vitamin C, calcium, and other minerals.
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
4000+48 yygttccrcrccr
Water flows through a pipe at a rate of 7 liters every 9 days. Express this rate of flow in gallons per week. Round your answer to the nearest hundredth.
All are positive ways to deal with chronic stress EXCEPT: A. Meditation or listening to music B. Ignoring the problem C. Exercise D. Talking with a trusted adul
9,835/63 what is the answer and what is the remainder
Jocelyn complied data on the number of hours students work per week the summer after senior year. The minimum number of hours is the distribution was 23. The ra
Answer number 5 a,b,c,d,e pls thanks
im sad and depressed because i just got called to the library to get told i didnt mke the team for the battle of the books
HELP ASAP ELA POEM!!!!! I will give brainlist the the first person!!! Write your own poem imitating Mary Oliver poem called "the wild geese" by following this f