davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

How can you make sure that the food you serve them will not contain foodborne illnesses? Can someone help me please :) ?
What pH must organisms maintain?
Justify each of your steps using number properties 2x+3y+2x-2y-3x
As the pressure on the surface of a liquid decreases, the temperature at which the liquid will boil (1) decreases (2) increases (3) remains the same
In a command economy, production is driven primarily by __________. A. supply and demand B. the needs of consumers C. profit opportunities for private companies
Isotopes of an element must have different (1) atomic numbers (2) mass numbers (3) numbers of protons (4) numbers of electrons
Which substance is an electrolyte? (1) CCl4 (3) HCl (2) C2H6 (4) H2O
What was a major result in the Civil War?
Given the reaction:HCl(aq) + LiOH(aq) → HOH(ℓ) + LiCl(aq)The reaction is best described as(1) neutralization(2) synthesis(3) decomposition(4) oxidation-reductio
What pH must organisms maintain?