Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which two properties are used to define matter? A.has mass and conducts heat B.has buoyancy and volume C.has mass and takes up space D.conducts energy
BMI is used to screen for
What percent of 300 is 36?
the bakers at healthy bakery can make 210 bagel in 10 hours. how many bagels can they bake in 20 hours?what was that rate per hour
The base of a triangle is 3 cm longer than its altitude. The area of the triangle is 35cm^2. Find the altitude. (Hint: use the area of a triangle. 1/2 * base *
9 is 12 percent of what number? ( show your work)
Which document was designed by the forefathers to protect a U.S. citizen's unalienable individual rights? the Federalist Papers the Declaration of Independence
This is about angles. Please answer someone?
What is 3 divided by 75?
I'm really lost on this problem