pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Write each number in standard form
Which of the following statements best describes how fear impacted (changed / caused) the Essex sailors' decision to sail South, according to the text? *
Explain the purpose of the Mau Mau movement?
i need a paragraph on turkeys recent relationship with the usa
In math class, students must randomly draw a card that contains an equation that they must graph on the board. If the cards contain the following equations, wha
Read the following line from "The Gettysburg Address" and answer the question. "Four score and seven years ago, our fathers brought forth on this continent a ne
solve all numerical please someone help me guys please aap log sara solve krrke pic send kijiye​
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST What are mutations? repairs of damage to ​ DNA ​ molecules by specialized enzymes removal of damaged ​ DNA ​ nucleotides by enz
how does the water needed to carry out photosynthesis get to leaves?
fortune cookies. have they ever predicted something accurately in your life?