emmcintyre02
emmcintyre02 emmcintyre02
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for $18. Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for $9.50. Find the cost
of each item.

WILL MARK BRAINLIEST Person A buys 10 granola bars and 6 cups of yogurt for 18 Person B buys 5 granola bars and 4 cups of yogurt for 950 Find the cost of each i class=

Respuesta :

easyjelly123 easyjelly123
  • 01-02-2021

Answer:

Yogurt : 0.5

Granola Bars: 1.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

where were the targets of the four planes for 9/11?
why can't we implement the center tapped full wave rectifier without center-tapped transformer
Read this sentence: The athletes, coaches, and newscasters all commingled at the same dinner after the Olympic opening ceremonies. Which word from the sentence
Whats is 9+10..................
What Abraham Lincoln intends to say in this sentence: "America will never be destroyed from the outside. If we falter and lose our freedoms, it will be because
In the late 18th century the king of england sent representatives to china in hopes of opening it to increased trade what was the qing dynasty emperor qianlong'
What was the surprised the British at Bunker hill
Can someone help my with number six please?
Help with English question
Which statement expresses the relationship between frequency and wavelength of all types of electromagnetic waves?