jimenezlisett6
jimenezlisett6 jimenezlisett6
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

hfruirehiuheih9 hfruirehiuheih9
  • 01-02-2021

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

Answer Link

Otras preguntas

If methods used in molecular systematics were not developed what would be the effect on the study of systematics?
The parasitic sac fungus that grows on rye and other grains and contains the hallucinogenic chemical lysergic acid is?​
how do i do 15, 16???
If methods used in molecular systematics were not developed what would be the effect on the study of systematics?
Kyle competes in 100 m wheelchair races. Hel calculates the information below using his last 4 race times. His minimum race time was 19.8 s. The range of his ra
if x-y=80 and 3/5=y/x <--(as a fraction), what is the value of x? will give 45 points, and brainliest for the right answer
write in logarithmic form 4^-3 = 1/64
define concentration and give examples.​
What must have been the velocity of a 250 kg car that has 18000 J of energy?
1. Given: LMN ~ QPR, find RQ.