shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

How to disciple for preschoolers and school-age Kids?
Rob is making a pizza the radius of the pizza is 21 inches what is the circumference of the pizza using 3.14 rounded to the nearest tenth
find the volume of cuboid meausring 19 cm by 15 cm by 10 cm.​
Wood carvings created to honor those who have recently died and to help send the person's spirit to the ancestors are called:
Which of the following best describes the relationship between the number of miles a person runs and the number of calories he/she burns? A. neither correlation
True or false the concept of a cabinet is written in our US constitution
Someone please help me ASAP because I am really stuck thank uuuuu!!!!!
What is the major factor of inequality? Religion Poverty Casteism Education
How much support force does a table exert on a book that weighs 15 N when the book is placed on the table?
Rewrite the following sentences conjugating the verbs into their correct forms. Write your answers in the box below. Follow the model. Questions Copy the follow