vomayly
vomayly vomayly
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

If gas costs $1.95 per gallon, how many whole gallons of gas could you buy with $36.00? (Make sure to answer with a whole number.)

Respuesta :

helper786
helper786 helper786
  • 01-02-2021
Around 19 or 18 dollars I think
Answer Link

Otras preguntas

HOW TO LOSE ALL MY POINTS I don’t wanna have points on here lol
Urgent help needed!!!!!Find a+b+c=120 if a,b and c are prime consecutive numbers​
Help is due today!!!!!! Which property is used in the following? 2 x (5 + 9) = 2 x 5 + 2 x 9 A. Distributive Property C. Associative Property B. Commutative Pro
Tom drives at a steady speed covering 1 mile every minute. He comes to a section of road where the speed limit is 50 mph. Is he over the speed limit? Give a re
пру 4(х + 2) - (2x – 5) 4(х + 2) – (2x – 5) =
Which of the following is considered a balance within an organism * a. metabolism b.adaption c. homeostasis d. none of these PLS HELP QUICK IM DOING A TWST
3n+2 for n=7 hjgughguug
Write a two column proof given 7y 8x-14; y=6 prove x=7 PLS SHOW WORK
pleaseeeee helpppp!!
Please help me with this question :00