marcuspalmer487 marcuspalmer487
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You brought a magazine for $3 and some candy bars for $2 each. You spent a total of $19. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

huntermoomaw huntermoomaw
  • 02-02-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

Answer Link
TherealCece15
TherealCece15 TherealCece15
  • 02-02-2021

Answer:

Candy bars: $13

Step-by-step explanation:

$3 magazine + $13 total of candy bars = $19

Answer Link

Otras preguntas

Based on the circle graph,how many pounds of milk and eggs does the average American consume each year?PLEASE EXPLAIN IMAGE IS PROVIDED E.300 F.368 G.460 H.552
two examples of hydraulic brake​
How are you in science I am going to ask a question and please answer title correctly I am in fifth grade and this is my question : Poop A
answer it pls... T_T .​
1.- Make a program that loops and perform powers of 5 on each loop. In each lap the operator is asked IF YOU WISH TO CONTINUE (1 or 0) if the operator enters a
!!!HELP!!! A plane intersects one cone of a double-napped cone such that the plane is parallel to the generating line. What conic section is formed? A. hyperbol
differentiate between soft copy output and hard copy output?​
The following table shows how far a bus has gone in t hours. Which of the following equations represents this information?
which animals has a better chance of survival fox or leopard. why??​
Conteste la siguiente pregunta. ¿Cuándo tienes que entregar tu tarea de geografía? A. Si, quiero estudiar geografía. B. Tengo que entregársela a mi profesora. C