parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

A bottle holds 570 milliliters of liquid. How much is this in ounces? Use the following conversion: 1 ounce is 30 milliliters.
How does Hester's "new sense" suggest hypocrisy on the part of the townspeople, in chapter 5 of the Scarlet Letter?
The relative atomic mass of an atom can be found by comparing the mass of the atom to the mass of
The mechanisms responsible for producing our experience of depth are also responsible for our perception of:
A cookie factory uses 3/8 of a barrel of oatmeal in each batch of cookies with the factor uses 3/4 of a barrel of oatmeal yesterday how many batches of cookies
If you rotate a right triangle, what feature of the triangle changes?
Soil temperature changes happen so gradually that they do not play a significant role in climate. True False
Noah is training for a swim meet and swims 500 meters each day. How many kilometers does does Noah swim in a week if he trains every day
The distance d in feet that dropped object falls in t seconds is givin by the equation d divided 16 = tsquared how long does it take a dropped object to fall 64
for what reasons did the various electors respond to Luther's calls for religious reform?Please help thanks