irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Why does a secularist separation of church and state lead to a state-over-church situation?
Decklan's exercise partner has painful cramps in his legs, and his skin is flushed. What should Decklan do?
A 12 foot ladder is placed 4 feet away from a house as shown. What is the value of x, rounded to the nearest degree ?
Solve (1-sin(x))(1+sin(x))
How might a hurricane in Florida cause anomalous nest data
Is boron nitride a compound element or mixture?
What is the average atomic mass of a sample of naturally occurring x, if it is comprised of the following isotopes 47% ^51X, 17% ^52X and 36% ^56X
The proccess of melting is also called cooling???
How did the development of spoken language most likely influence Stone Age hunting groups? Select all that apply.
Which cultural syndrome involves anxiety about losing semen through nocturnal emissions, masturbation, and urination?