quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Larissa has a BMI of 30% and a waist measurement of 40. Describe Larissa's body composition, set a reasonablegoal for her, and devise a plan to help her accompl
Who was Rosa Parks?
What are the components needed in order for an experiment to be valid? Identify these components in the following experiment: A scientist is testing a new plant
Which statement correctly describes Solon's contribution to the city-state of Athens? A. He oversaw construction of a powerful fleet of triremes to protect Ath
Consent from the victim is not always needed before providing first aid.
Which dynasty united Japan under one rule, restricted trade with Europe, and ushered in a 250-year period of peace? A. Tokugawa B. Bushido C. Shinto D. Mongol
Solve the equation g+4/g-2 = g-5/g-8
Question 13 of 20Select the best answer for the question13. What was the name given to the organization of farmers dedicated to calling for regulation of railro
Need to write an 8 sentence paragraph that fully develops the topic on (drunk driving can be stopped)?
what is the difference of 7x − (25x2 + 12x)