chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line described below in slope-intercept form? The line passing through point (-1, 5) and parallel to the line whose equation is x +
Val’s whole-house central air conditioner uses 2,500 watts when running. Val runs the AC 7 hours per summer day. Electricity costs (18 cents)/(1 kilowatt-hour).
c) Also known as moral philosophy, Et hics is a branch of phil osophy which seeks to address questions about morality; that is, about concepts like good and bad
your choice is important in sequencing the ICD-10-CM codes.
In the power function f(x) = -2x, what is the end behavior of f(x) =3^-x 2 as x goes to [infinity]?
If a wave has a wavelength of 4.5 meters and a period of 0.007 second, what’s the velocity of the wave? be sure to show the steps of your work.
Help me asap please !
Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (10, 3) and (2, 9)
________ appeals help consumers make purchase decisions by offering factual information that encourages consumers to evaluate the brand favorably on the basis o
A teen was killed by a reckless dirt bike rider. What are we going to about it?