hellolol84
hellolol84 hellolol84
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jessie’s friend Paul runs a hot dog stand near the car plant. Jessie gets 3 hot dogs and pays Paul $3.60

Write an equation for h, the cost of one hot dog

Respuesta :

egged
egged egged
  • 03-02-2021
3.60 divided by 3 = h
Answer Link
mgbdub2004
mgbdub2004 mgbdub2004
  • 24-02-2021

Answer:

h × 3 = 3.60

Step-by-step explanation:

price of one hot dog × 3 hot dogs = price for three hot dogs

Answer Link

Otras preguntas

663 rounded to the nearest ten and hundred
What proves Beowulf is a hero on a quest
who first applied science to dental treatment
What does the product of any whole-number factor multiplied by 100 always have ? Explain
Reincarnation is a Hindu belief that the individual soul... a. Is reborn in a different form. b. Serves the god Vishnu. c. Is itself a god. d. emanates from
simplify this expression b+2+5b
6.974 rounded to The nearest tenth??? Can someone explain!!!!
What is a society ruled by religous leaders called?
A Wood carver has made 179 carved animals. The animals will be shipped in boxes that hold only 8 animals each. How many boxes will be completely filled ? How ma
Which of these is a natural monopoly? Cell phone service Computer repair Package delivery service Sewage treatment