Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

Explain why there is a difference between the time it takes for the moon to orbit earth and the length of the lunar month
1) Bob can type 2 letters in 4 hours while Bill can do it in 6 hours. How many hours would it take them to type six letters together? AND 2) My brother is 5 yea
What power did the pharaoh exercise? Please help me
What is newtons law of gravity
What does it mean to interpret a novel
which of the folowing explain why sterols(or steriods) are considered to be lipids
1. What tissue of the chicken wing is commonly referred to as meat? 2. Explain the riles of muscles, tendons, bones, ligaments, cartilage, and joints in the bac
Plz explain this brainliest
what is the answer for 2255÷6
-30=q-10+11q Pls help me answer this