Carolineeeee
Carolineeeee Carolineeeee
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Easha bought a canvas for 6.95 and eight tubes of paint that each cost the same amount it's total purchase was 22.95 how much did each tube of paint cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2016
first i added and got/29.9.hope that helps.if not tell me
Answer Link
nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 22-11-2020

Answer:

29.90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is sericulture done
Other nutrients will require a transporter in the membrane, as well as a concentration gradient. This process of ____________ is the process by which some monos
Read the passage. Then answer the question that follows. ANTONY. Friends, Romans, countrymen, lend me your ears. I come to bury Caesar, not to praise him. The e
Someone help hate biology
What is the measure of EFG in 0 0 below? O A. 240° O B. 120° O C. 300 O D. 60°
A student performs this experiment and measures the bar to have a mass of 150g and length of 36cm. What is the moment of inertia of the bar?
4(5x2 – 9x + 7) + 2(-10x2 + 18x– 13)
-56 + _ =-84 please help
what is the configuration of NE
Functionalist theories of deviance: a. believe that punishment of deviance is dysfunctional because it prevents the deviance that is necessary for society. b. f