ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Refer to the figure above. Which structure carries impulses to the cell body A. I B. II C. III D. IV
What the surface area
Peter is a 40-year-old average income earner. He is ready to start planning for retirement, and plans to make the maximum possible contribution to an IRA, which
What did the old man use to convince the boy he was a king in the Alchemist? a stick. a crystal ball. a disc of gold. a sword.
Information regarding income levels, education, occupation, and ethnic groups in your target market is called A. demographics. B. product-based resear
A fluent reader thinks about phrasing. To read aloud smoothly, a reader groups words that go together and takes a breath only after saying the complete phrase.
Which of the following is considered a normal family dynamic? A. two parents and two children B. a divorced mother of three children C. adoptive parents D. all
This question asks about your research presentation. You may want to refer to your research presentation to answer the question. What elements of design or mult
Which passage is part of the climax of Edgar Allan Poe's "The Black Cat"?
What is the approximate value of theta , if tan theta = 7/ 9?