michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

what is the effect on the figure k > 1 show your work please thankssss
Write the fractions in order from least to greatest 1/4 3/6 1/8
What was the purpose of the Wagner Act in 1935? to give workers the rights to form unions to provide work training to youths to document the country’s historic
Which adjective from “A Noiseless Patient Spider” best shows personification? Noiseless Patient Gossamer Isolated
kim is using 1-inch-square tiles to cover a rectangular tabletop. what is the area, in square inches, of the tabletop?
An atom’s mass number equals the number of a. protons plus the number of electrons. c. protons. b. protons plus the number of neutrons. d. neutrons. Please sele
What is the main job of the president
A candidate taking a mathematics paper is told to answer 5 of the 7 questions in section A, and 3 questions from the 5 options(each option consists of 3 questio
A tree 7 ft tall grows an average of 6 in. each year. Which equation models the tree’s height h after x years? A- h=-6x+7 B- h=0.5x+7 C- h=-0.5+7 or D- h=
Explain how the Civil Rights of Act of 1875 and the Fourteenth Amendment did not prevent racial segregation in the South during the late 1800s. Describe the rol