smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In cisco switch, what type of memory is used to store the configuration used by the switch when it is up and working?
What will the value of x be after the following statements execute? int x = 0; int y = 5; int z = 4; x = y z * 2;
Chiropractors, podiatrists, and veterinarians are all examples of _____. medical doctors jobs that require a master's degree other types of doctors that are not
Mary ran 2 miles in about 23 minutes. If she continued the same pace, how long will it take her to run 10 miles?
Which option of the Auto Correct tool enables you to add and delete words that do not follow abbreviation rules? the ( blank ) option of the Auto Correct tool e
Compare the expressions by entering <, >, or = into the box. 8+7-2^2{ }3^2 +2
The power to collect taxes is an example of
What does determined mean?
Dupa doua reduceri consecutive de pret , ambele de 10% , un aparat foto costa 567 lei. care a fost pretul initial al aparatului foto.
Which of the following is a sleeping pill? a. sumatriptan (imitrex) b. triazolam (halcion) c. phenytoin (dilantin) d. ondansetron (zofran)