lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what does it mean to you to be a thoughtful consumer of media
In a destructive wave, ___. a. backwash is stronger than swash b. swash is stronger than backwash c. water hits the beach in a straight line d. sand and small r
Rewrite the equation in slope-intercept form, identify slope, and the y-intercept of the line. -x-10y=20
Kai calculates that he spends 15% of a school day in science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes does Kai spend in school?
How is diffusion related to smelling the odor of a skunk that is far away
Earthquakes happen when _____. a. magma fills the chamber in a mountain b. seismic waves are transferred from the ocean floor to ocean water c. tectonic plates
Write Standard from y=-9/5x+3 ??
the scale of the map is missing.the actual distance from liberty to west quall is 72 miles,and it is 7 inches on the map. a.what is the scale of the map? b.fost
In which quadrant does the point (–10, 9) lie? A. Quadrant I B. Quadrant II C. Quadrant III D. Quadrant IV Need an actual answer...
Which of the following must happen before the cell can go through mitosis? A. The cytoplasm must divide. B. The cell must copy its DNA. C. The spindle fibers mu