isabelanders32 isabelanders32
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

When 2/3 tons of coal cost $13.50, what will in ton cost?

Respuesta :

kaelynchan08 kaelynchan08
  • 04-02-2021

Answer:

20.25

Step-by-step explanation:

Divide 13.50 by 2 and then multiply by 3.

Answer Link

Otras preguntas

In this sentence, identify the tense of the verb in boldface. d Hitchcock will always be the master of suspense.
i know its a lot but i dont understand it i have tried to understand it
Please help!!!!! Of the people who fished at Clearwater Park today, 54 had a fishing license and 36 did not. Of the people who fished at Mountain View Park toda
How long did the exposure take when the firts perminent photograph was taken?
Is this correct..? I want to make sure
which tabs contains options for adding shapes to a chart ? Check all that apply.
9/4 divided by 6/5???
Escoge la mejor respuesta. ¿_____ quién es este regalo? A. a B. de C. por D. para
What was a key argument used by the federalists for ratification of the U.S constitution?
What was one result of Christopher Columbus discovery of the West Indies?