ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

what is 100.360 rounded to the nearest whole number plz help
Ethel is arranging rides so that 27 members of her club can go bowling. Some people can ride in a van that belongs to the center where they meet. The rest must
Sarah is a 25-year-old female who is 8 weeks pregnant and has a urinary tract infection. what would be the appropriate antibiotic to prescribe for her
Place the emperors of the Mughal empire in the order they appeared
help me with this question please
What action by Congress allowed President Johnson to expand the war in Vietnam? Why? What were the results?
when employees are asked to use chemicals for cleaning they should always be sure to
a copper wire has area 2mm2 carries current 10A.how many electrons pass through given area in one second?
Solve for x. −2x + 3b > 5
26 Classify each chemical equation as a combination/synthesis, decomposition, single replacement, double replacement, or combustion.    • Pb(s) + Hg2SO4(s)  PbS