tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

What are the factors of 114?
What is the sum of the measures of the angles in any hexagon?
1 liter of petrol cost r13.6 how many liter r200?
The chemist needs the concentration of the final mixture to be 30%. how many milliliters of the 40% solution should she add to the 10% solution to get this conc
Linear equation 5/y+3+2/y-7=7/y+4
What major rivers are located within the louisiana purchase. name at least five?
How many different ways can the first twelve letters of the alphabet be arranged?
What is the pH level of Mg?
What is the complete predicate in the sentence bellow? Looking up from his computer monitor, Jason mopped his brow, exhaled sharply, and picked up his phone.
"I had committed myself to doing it when I sent for the rifle. A sahib has got to act like a sahib; he has got to appear resolute, to know his own mind and do d