ghhgggggggg ghhgggggggg
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

- If you can buy one jar of crushed ginger
for $1.99, then how many can you buy
with $5.97?
A) 12
B) 1
C) 3
D) 2.

Respuesta :

alex151366
alex151366 alex151366
  • 03-03-2021

Answer:

C, 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 248 rounded to the nearest ten
where is crust neither formed or destroyed
how did the loyalists and patriots differ on the issue of independence for the colonies?
How did fighting between France and Britain in Europe and the Caribbean help the American cause? 1) It freed Spain to ally with Britain. 2) It left fewer Brit
It took Marty 10 seconds to walk 15 feet. How fast was he walking in feet per second. Answer with supporting work
A car can travel 476 miles on 14 gallons of gas. Write an equation relating the distance d to the number of gallons g. How many gallons of gas does this car nee
What is the adjective clause in the sentence? Janelle, whom the puppy loves to lick, is getting plenty of puppy kisses all over. A. of puppy kisses B. is get
If Mary deposits $275 in principal at an interest rate of 3.2 percent, how much interest will she earn in one year
If the inflation rate increases faster than their income, people will most likely
A flag 5 feet wide; 2 inches = 1 foot