misaki2255
misaki2255 misaki2255
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

solve and get brainliest!!​

solve and get brainliest class=

Respuesta :

sss171717
sss171717 sss171717
  • 03-03-2021

Answer:

$477

Step-by-step explanation:

Net Price:$ 450.00

+ Sales Tax (6%):$ 27.00

Total Price:$ 477.00

Answer Link
makaylamgalloway07
makaylamgalloway07 makaylamgalloway07
  • 03-03-2021

Answer:

642 right??

Step-by-step explanation:

Was this the answer you were looking for?

Answer Link

Otras preguntas

12) a wet shirt is put on a clothesline to dry on a sunny day. The shirt dries because water molecules --------------. Choose the correct option from the follow
Write a balanced chemical equation for the complete combustion of methane to produce CO2(g) as the only carbon-containing product.
whay is y= -3/4-4 thanks no links pls
Tabitha is just beginning to develop her financial portfolio. She does not want to pay commissions to purchase shares in mutual​ funds, as her friend you would
If 2à pounds of bananas cost $1 .89 what is the cost per pound?
Why are yeast grouped with fungi? Yeast and fungi are similar because they both contain chlorophyll. Yeast and fungi are similar because they both are microscop
Who was the most successful ghazi & what were his followers called?
Madison took her coworkers orders for lunch. Sandwiches cost $12.00 each, and salads cost $8.00. She spent a total of $72.00. If 3 people ordered salads, write
Solve for the value of x.
If 10% of a bill is deducted, still rupees 27,000 is left to be paid. How much was the bill?