helenli1262009
helenli1262009 helenli1262009
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

I need help!! Questions in picture!

I need help Questions in picture class=

Respuesta :

lzrd3rik
lzrd3rik lzrd3rik
  • 03-03-2021

Answer: 7.5

Step-by-step explanation:

you add up the prices and you get the subtotal

Answer Link
fallingangel112 fallingangel112
  • 03-03-2021

Answer:

7.50$

Step-by-step explanation:

So reminder, subtotal is the total before tax!

so the you're going to add all the items together!

$2.50+$1.50+$1.00+$1.00+$1.50

$2.50+$1.50= $4.00

$1.00+$1.00+$1.50= $3.50

$4.00+ $3.50= $7.50

Hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

If 40% of a number is 56 what was the original number
unemployment is an example of which of the following? A.inflation risk B.personal risk C.income risk D.intrest risk
How will the use of the concept of algebra help in maintaining peace ang harmony in the real world
The ______ made it apparent that russia was desperately in need of industrialization and reform A)american revolution B) industrial Revolution C)crimean war D)N
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
Which city state appears to control the Greek peninsula?
The "A" in ACL stands for
it is recommended that an adult drink 64 fluid ounces of water every day. josey has already consumed 700 milliliters of water. How many more liters should he dr
What is a smash shot? (BADMINTON)
who created utopainism