frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Athena Company provides employee health insurance that costs $16,000 per month. In addition, the company contributes an amount equal to 4% of the employees' $16
I WILL MARK BRAINLIEST Which physical feature is shaded on the map? cataract delta peninsula sea
what do these documents suggest about how different kinds of women were affected by economic change in the first part of the 19th century?
Which two steps of the water cycle are the most alike? precipitation and infiltration runoff and evaporation transpiration and precipitation evaporation and tra
Please help it’s a test Which statement best completes the diagram? Cause Effect The Monroe Doctrine ? A. The United States protects other countries in the Ame
Complete the statement, f( ) = -5. Blank 1: Plz answer asap!
With respect to a fixed point, motion is defined as a change in- A)speed B)position
What does the Torah outline for Jews
I need Help with this pls
Write the inequality in slope-intercept form:бx - 20y > -8​