BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Geometry help please
For what value of c is the function one-to one? {(1,2),(2,3)(3,5),(4,7),(5,11)(6,c)}
Between 1521 and 1660, Spanish importation of silver ___________ the total silver supply in Europe. a. doubled c. quadrupled b. tripled d. ten-fold
A girl's feet are negative 2 over 4 yards from the surface of a pool. A boy's feet are negative 3 over 4 yards from the surface of the pool. Determine whose fee
Which of the following is not an equation of a simple, odd polynomial function. y = x y = 2x the line y = x any line y = a
You invest 2600 account that pays interest rate of 8.25 percent compounded continuously what is the balance of your account after 5 years round inch to nearest
What is the result of converting 2490 milliliter to liters
The pathway of energy transfer through various stages as a result of the feeding patterns of a series of organisms is called the __________. famine fertility ra
When graphing a linear inequality, what does a dashed boundary line indicate?
Find the sine, cosine and tangent of A. Reduce all fractions and radicals.