niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

What device that converts energy of motion into eletrical energy?
What are the positive and negative things that happened in the algerian war?
A food chain acts like any system; when one part changes, the rest of the system is effected. Which statement BEST describes a relationship between the organ
If 13 units represent 143 square meters find the value of 24 units
Can igneous rocks turn into metamorphic rocks?
Where are most mountains formed?
Keri walks her dog every morning the length of the walk is 0.55 kilometer on each weekday.on each weekend day the walk is 1.4 times as long as a walk on a weekd
Describe the effect of the southern alps on the climate east of the mountains. 1) Their snow and ice have a chilling effect, keeping the central and eastern ar
Sometimes sound waves bounce off a hard
Why dont the duty look outs realize right away that titanic has hit an iceburg?